AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-10-17 18:32:27 Meclis barış pınarı harekatı için olağanüstü toplandı 2019-10-17 11:43:01 Temiz çevre için el ele haydi sende gel 2019-10-17 11:20:13 Jandarmadan kaçamadılar 2019-10-13 22:14:58 Çubukspor şeytanın bacağını kırdı 2019-10-13 13:12:17 Çubukabad 1402 dernekler fedarasyonu kuruldu 2019-10-09 13:20:28 Çubuk'a millet bahçesi yapılıyor 2019-10-09 13:02:59 Yüksel demirel bgugsaş gn. md. yardımcılığına atandı 2019-10-04 14:50:40 Gözünaydın çubuk 450 milyonluk yatırım onaylandı

Ankara büyükşehir belediye meclisi 40 gündem maddesi ile toplanıyor

ANKARA BÜYÜKŞEHİR
11 Mayıs 2019 Cumartesi 15:49:29

 ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ 40 GÜNDEM MADDESİ İLE TOPLANIYOR

Ankara Büyükşehir Belediye meclisi mayıs ayı toplantısı 13 Mayıs  pazartesi günü saat 10.00’da Ankara Büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş  başkanlığında  40 gündem maddesi ile toplanıyor

  40 gündem maddesinin olduğu meclis toplantısında 
Sosyal Denge Tazminatı ödenmesi ile ilgili yetkili sendikayla sözleşme yapmak üzere belediye başkanına yetki verilmesi ilk gündem maddesi olarak yer alıyor
ASKİ ,EGO Genel Müdürlüğünün 2018 Mali Yılı Kesin Hesabına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporları onaylanacak
İlçelere yönelik olarak Yenimahalle İlçe sınırlarında bulunan Susuz Kentsel Dönüşüm Projesi İstanbul Doğu Etabı alanına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu.
Elmadağ İlçe sınırlarında çevre kirliliğine neden olan unsurların tespit edilerek, gerekli tedbirlerin alınmasına ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonu Raporu.
Polatlı İlçesi sınırlarında altyapısı bulunmayan mahallelerin tespitinin yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu.
Çankaya İlçesi Alacaatlı ve Yaşamkent Mahalleleri metro ulaşım ring seferlerinin arttırılmasına ilişkin Ulaşım Komisyonu Raporu.
Nallıhan İlçesinde çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesine ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonu Raporu
Nallıhan İlçesinde bulunan gayrimenkullerin araştırılmasına ilişkin Emlak Komisyonu Raporu.
Nallıhan İlçe sınırlarında bulunan yer altı kaynakları alanlarının tespit edilmesine ilişkin Ankara’nın Yer altı Kaynaklarını Koruma Komisyonu Raporu.
Nallıhan İlçesinde mandıraların ıslah edilerek daha verimli besicilik yapılmasının sağlanmasına ilişkin Çevre İlçeleri Yatırım İzleme Komisyonu Raporu.
Nallıhan İlçe sınırlarında uygun görülecek alanlarda sulu tarım yapan vatandaşlara destek sağlanmasına yönelik suluma göleti yapılmasına ilişkin Baraj, Gölet, Sulama Kanallarını Değerlendirme Komisyonu Raporu
Ayrıca 
Büyükşehir Belediye Meclisinin 16.04.2019 gün ve 423 sayılı kararı ile kabul edilen Belediyemiz Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yetişkinler, yaşlılar, engelliler, kadınlar, gençler ve çocuklara yönelik her türlü sosyal, kültürel, eğitime yönelik sportif amaçlı faaliyetlerin sürdürülebilmesi için daha önce alınmış olan meclis kararlarının belediye bütçe imkanları kapsamında uygulanabilmesi ile İlk Mahalli İdareler Seçimlerine kadar geçerli olması konusunun Belediye Meclisinde yeniden görüşülmesine ilişkin Başkanlık yazısı.
Gençlerimizin boş vakitlerini verimli değerlendirmeleri için amatör mahalle kulüplerine destek sağlanmasına ilişkin Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu.
Vatandaşlarımızın Tüketici Hakları konusunda bilinçlendirilmesine yönelik Tüketici bilgilendirme broşürleri basılarak dağıtılmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma Komisyonu Raporu. 
Aile içi şiddeti önleyici çalışmalara katkı sağlayıcı sosyal projeler geliştirilmesine ilişkin Aile Komisyonu Raporu.
İlimizdeki tarihi turistlik yerlerin, parklar ve rekreasyon alanları ile ilgili broşür kitaplarının güncellenmesine ilişkin Turizm Komisyonu Raporu.
Mevsimler nedenlerde bozulan yolların tamirine ilişkin Su ve Kanal Hizmetleri Komisyonu Raporu.
Engelli vatandaşlarımızın haklarını öğrenebilecekleri birim kurulmasına ilişkin Engelliler Komisyonu Raporu.
İnsan Hakları konusunda vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesine ilişkin İnsan Hakları Komisyonu Raporu.
Büyükşehir Belediyesi Kardeş Şehir ilişkisi bulunan ülke başkentlerinde şehrimizin tanıtımının yapılmasına ilişkin AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Raporu.
Yeni bağlanan İlçelere kurmuş olduğumuz çocuk oyun gruplarının arttırılmasına ilişkin Çocuk Hakları ve Etkinlikleri Komisyonu Raporu.
Ankara’da hayvancılık altyapısının güçlendirilmesi ve hayvan hastalıklarından korunulmasına yönelik çalışmalar yapılmasına İlişkin Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Raporu.
Köyden Mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinin öncelikli ihtiyaçlarının tespit edilmesine ilişkin Köyler ve Yeni Mahallelere Hizmet Komisyonu Raporu.
Büyükşehir Belediyesi olarak kentimize yeni orman sahaları kazandırmak amacıyla ağaç dikiminin teşvik edilmesine ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonu Raporu.
Hacı Bayram Cami etrafındaki altyapı çalışmalarına ilişkin Ulus Tarihi Kent Merkezi Komisyonu Raporu.
Kentsel Dönüşüm uygulanan bölgelerde kaynaşma, dayanışma ve entegrasyon sağlanmasına ilişkin Gecekondu Sorunları Komisyonu Raporu.
Ankara’ya Toptancı Hal dışında sebze ve meyve girişi yapılıp yapılmadığına dair araştırma yapılmasına ilişkin Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu Raporu.
Çocukların toplumsal cinsiyet algılarının araştırılması ile ilgili eğitim materyalleri ve oyunlar geliştirilmesine ilişkin Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Raporu.
İlimizdeki Jeotermal tesislerinin tespit edilmesine ilişkin Jeotermal Suları Değerlendirme Komisyonu Raporu.
Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlı vatandaşlarımızın kendilerini psikolojik yönden rahat hissetmelerine yönelik araştırmalar yapılmasına ilişkin Yaşlılar ve Kimsesizler Komisyonu Raporu.
Bebek maması alamayan ailelere sosyal yardımlar kapsamında bebek maması yardımı yapılabilirliğinin araştırılmasına ilişkin Sosyal İşler Komisyonu Raporu.
Şehrimizde UNESCO Dünya Kültür Merkezi listesine girebilecek tarihi yapıların tespit edilmesine ilişkin ATAK Komisyonu Raporu.
Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki sitelerin ve mahallelerin sorunları ve çözümlerinin araştırılmasına ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu.
Kentimizin tarihini yansıtacak yaya üst geçitleri yapılabilirliğinin araştırılmasına ilişkin Kent Estetiği Komisyonu Raporu.
2019 – 2020 yılları ağaç ve bitki fiyatlarının tespit edilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu Raporu.
Belediyemiz sınırları içerisinde hizmet veren EGO Otobüslerinin Milli Bayramlarda ücretsiz kullanılabilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu Raporu.
Elmadağ İlçe sınırlarında bulunan isimsiz cadde ve sokakların isimlendirilmesine ilişkin İsimlendirme Komisyonu Raporu.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 518  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Ankara büyükşehir belediye meclisi 40 gündem maddesi ile toplanıyor / 2019-05-11 15:49:29
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 11
Bugün toplam         : 3909
Toplam ziyaretçi     : 5859007

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş