AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-01-20 11:58:52 Ülkü ocakları‘nın eğitim kalemi şuşa‘da destan yazacak. 2021-01-15 13:51:36 Mansur yavaş 1 murat köse 1 2021-01-14 14:49:22 Neşeli ; s plaka esnafımıza hayırlı olsun 2021-01-13 12:33:53 Mansur yavaş kendi kalesine gol attı 2021-01-12 14:57:45 Çubuk 2 barajını hep birlikte temizleyelim 2021-01-07 13:57:19 Ankara ,türkiye'nin kredibiletisi en yüksek belediyesi olarakr tescil edildi. 2021-01-07 12:39:37 Erhan kuşçu ; kaldırım işgali doğru değil 2021-01-05 14:59:24 Ahmat kılıç; aşk ile koşan yorulmaz

Ankara büyükşehir belediyesine yakışmıyor

ÇUBUK
23 Eylül 2020 Çarşamba 13:20:31

  

                             ANKARA BÜYÜKŞEHİRE   YAKIŞMIYOR

  Ankara Büyükşehir belediyesinde Mansur Yavaş tarafından atanan bazı daire başkanları ne hikmetse vatandaşların telefonlarına  çıkmaktan  mesajlarına cevap vermekten zul duyuyorlar anlaşılan.

     Bir başıboşluk var.

Mansur Yavaş göreve başladığı andan itibaren çok kısa sürelerde görevlerden alınan ve bir türlü dikiş tutmayan atamalar bunların sonucu olsa gerek.

Bunlardan biride Ankara Büyükşehir belediyesi  Destek Hizmetleri  Daire başkanı .

 Çubuk’tan bir ilgili, bir sıkıntıyı görüşmek için telefonla arıyor açmıyor. Mesaj atıyor 15 gün geçiyor hala dönmüyor.  Bu konuyu CHP Çubuk ilçe başkan yardımcısına aktarıyoruz telefonu kayıtlı değildir onun için açmamıştır diyor.

Özür kabahatten büyük.

Ankara Büyükşehir belediye başkanını normal vatandaş arıyor ,mesaj atıyor başkan vatandaşa dönüyor. Emrinde çalışanlar ne hikmetse cevap verme zahmetinde bulunmuyor.  Bir bürokratın telefonu açması için  telefon kayıtlı  olması  mı gerekiyor?

 Destek hizmetleri  daire başkanı göreve ilk atandığında da Çubuk’ta yaptığı  göstermelik  film çalışmalarında da bir hayli tepki almıştı. Hala vatandaştan gelen telefonları açmaması bu makamlara birilerinin torpiliyle oturduğu ,olursa olur olmazsa neyime der gibi umursamaması vatandaşa yapılan saygısızlıktan başka bir şey değildir.

 Geçtiğimiz günlerde Çubuk’ta kimsesi olmayan bir vatandaş   komşularının ihbarı üzerine evinde ölü bulundu. Kimsesiz olduğu için 3 veya 4 gün önce öldüğü ve kokuların gelmesi üzerine vatandaşların ihbarıyla bulunan vatandaşın cenazesi saatlerce ortada kaldı.   Cenazeyi kimse almayınca haliyle vatandaşlar siyasilere  gitmek zorunda kalıyor. Gece saat 12.00 sularında Çubuk İYİ Parti ilçe başkan yardımcısını arıyorlar. İlçe başkan yardımcısı 153 arıyor durumu aktarıyor . Yetkili tamam ben görüşeyim size döneyim diyor . Dönüyor, bizim öyle bir hizmetimiz yok diyor.

Sonuç yapılan görüşmeler sonucu Çubuk Belediye başkan yardımcısı kendi birimleri sağlık hizmetleri çalışanlarından birkaç kişi ile eve girerek cenazeyi kaldırıyor.

Ertesi gün Çubuk İyi Parti İlçe başkan yardımcısı büyükşehirden bu işlerle görevli mezarlıklar daire başkanlığına arıyor. İsminin Köksal olduğunu söyleyen bir yetkiliye durumu anlatıp büyükşehirin  konu ile ilgili hizmetleri olup olmadığını soruyor.  Yetkili bu hizmetlerinin olduğunu doktorlarının bulunduğunu ancak ben şu an toplantıdayım çıkınca size döneyim diyor.

 O gün bu gündür 20 gün geçmesine rağmen hala dönecek. Siyasi otorite soruna çare olamıyorsa vatandaşın bu düşüncedeki bürokratlara ulaşmasını düşünmek hayal olur.

 Bir tabak aşure isteyen  hemşireye kazanla aşure gönderen büyükşehir bununla algı oluştururken, evinde ölü bulunan vatandaşın cenazesini kaldırmaya aynı titizliliği göstermiyorsa söylenecek söz kalmıyor.

 Vatandaşın telefonlarına çıkmayan ,mesajlarına cevap vermeyen Destek Hizmetleri Daire  başkanları gibi halktan uzak , halkı umursamayan bürokratları da halkın oyları seçilen başkan mansur Yavaş’ın takdirine bırakıyoruz.

                                                                                                                             Refik Bayram

                                                                                                                             Çubuk Yenihaber

                                                                                                                             ÇUBUK TV

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 786  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Ankara büyükşehir belediyesine yakışmıyor / 2020-09-23 13:20:31
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Millet can derdinde meclis üyeleri koyun derdinde . Şu şunu yapmış bu bunu yapmış iki yıldır büyükşehir meclisi curcuna.

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 1
Bugün toplam         : 45
Toplam ziyaretçi     : 6631428

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş