AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-04-18 18:06:54 Çubuk belediyesinden temizlik seferberliği 2019-04-16 14:17:18 Başkan demirbaş'tan müdürlere;7/24 sahada olacağız 2019-04-15 16:22:49 Ak parti ektiğini biçiyor 2019-04-06 15:51:25 Yavaş ilk ziyaretini halime nineye yaptı 2019-04-05 18:56:25 Baki demirbaş ve ekibi hantal bürokrasiden kurtulmalıdır 2019-04-04 12:21:56 Başkan mazbatasını aldı, şehit ailesini ziyaret etti 2019-04-04 11:21:21 Lokman kılıç başkan yardımcılığına atandı 2019-04-03 18:00:03 Baki demirbaş mazbatasını aldı

Baki demirbaş ve ekibi hantal bürokrasiden kurtulmalıdır

ÇUBUK
05 Nisan 2019 Cuma 18:56:25

            

BA                        BAKİ DEMİRBAŞ VE EKİBİ HANTAL BÜROKRASİDEN KURTULMALIDIR

           31 Mart yerel seçimlerinde halk kararını verdi. Hür iradesiyle kullandığı oylarıyla ilçesini 5 yıl yönetecek   belediye yönetimini seçti.

          Eğrisiyle doğrusuyla herkes gösterilen iradeye saygı gösterecektir.

          Seçilenlerde seçildiği günden itibaren  vadettikleri hizmetleri yerine getirmek için çalışmaya başlamalıdırlar..

          Belediye yönetimini bekleyen acil sorunların başında hantal bürokrasi gelmektedir. Biz hancı seçilenler yolcu felsefesiyle duruma bakan bürokrasiden belediyenin acilen kurtarılması gerekmektedir. Üç dönemdir Ak Partili adaylar seçilmesine rağmen iki dönem üst üste  aday gösterilen bir belediye başkanı olmadı. Çünkü  hepsi hantal bürokrasi ile başarıyı yakalayamadı. Metal yorgunluğuna saplanmış, halka değer vermeyen, bugün git yarın gel zihniyetiyle  çalışan  belediye bürokrasisinden ve  yönetimden başarı beklemek hayal olur.

     Baki Demirbaş ve ekibi öncelikle acil bir şekilde bu hantal bürokrasiden kurtulup, halka kucak açacak, değer verecek, metal yorgunluğu olmayan  çalışkan, potansiyeli yüksek bürokratları iş başına getirerek üç dönemdir görülen başarısızlığa son vermeli. Önce insan diyerek kendilerine bu görevi tevdi eden  ilçe halkına hizmet edecek bürokrasiyi oluşturmalıdır.  

       Baki Demirbaş ve ekibi başarıyı yakalamak istiyorsa metal yorgunluğuna kapılmış, emekliliği gelmiş, olursa olur, olmazsa çeker giderim mantığıyla hareket eden bürokrasiden bir an önce kurtulmalıdır.

      İlçede acil çözüm bekleyen sorunların başında  çöp ve sokak hayvanları  gelmektedir. Geçmiş yönetime defalarca söylenmesine, eleştirilmesine rağmen bu sorunu çözmediği gibi çözme yoluna gitmemiştir.    Adem Tuğluca’nın başkanlığı döneminde uygulamaya konulan çöplerin poşetlenerek bırakılması başarılı olmamıştır. Tüm eleştirilere rağmen sonraki belediyelerde bu uygulamadan çöp konteyneri uygulamasına geçmedikleri için

   sokak köpekleri şehir merkezlerine  inmişlerdir. Zamanla sokak köpekleri insanlar için tehlikeli olmaya başladığı gibi çöpleri de dağıtarak görüntü kirliliğine sebep olduğu gibi sağlıksız ortamlar oluşmuştur. İlçenin en merkezi caddesi olan Atatürk caddesi akşam saatlerinde bırakılan çöpler yüzünden çöplüğe dönmüş çöp suları şehir merkezinde pis görüntüler oluşturmuştur. Ne yazık ki geçen yönetim bu sorunu halledemediği gibi eleştirilere kulak tıkamıştır.

    Akşam saatlerinde ilçenin merkezi çöp yığınlarıyla gece yarılarına kadar sokak köpeklerinin istilasına uğramaktadır.

    Baki Demirbaş ve yönetimi acilen çöp toplamada konteyner sistemine geçerek sokak köpekleri sorununu halletmelidir. İlçe merkezi ve Çubuk halkı öncelikle  bu sorunlardan  kurtulmalıdır.

                                                                                                                                    Refik Bayram

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 492  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Baki demirbaş ve ekibi hantal bürokrasiden kurtulmalıdır / 2019-04-05 18:56:25
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 18
Bugün toplam         : 2745
Toplam ziyaretçi     : 4912123

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş