AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2020-06-26 18:26:51 1 temmuzda yasaklanıyor 2020-06-26 00:02:55 Sağlık doğal mineralli su açılıyor 2020-06-25 14:22:44 Çubuk belediyesi hayvan pazarında denetimleri arttırdı 2020-06-25 14:01:57 Hız aşımına emsal karar;mahkeme cezayı iptal etti 2020-06-25 13:42:02 Büyükşehir belediyesi çubuk hayvan pazarında maske dağıttı 2020-06-24 16:34:02 Hayvan pazarında tedbirler 2020-06-18 15:56:00 Çubuk sanayi bölgesi gizli kahramanı selahattin kalaycı 2020-06-17 17:19:57 Yunus kılıç; tarım arazisine kurulan hobi bahçeleri yıkılacak

Bunun arkasında şer odakları,şer güçler var

HACI ÇELEBİ
02 Ocak 2013 Çarşamba 19:36:29

-Malum Sitedeki Haber Gerçekleri Yansıtmıyor

-Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Çelebi:

 ’’haber başlı başına iftiralarla dolu, yalan bir haberdir’’

            Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Çelebi, yerel bir internet sitesinde kendisi hakkında yapılan ‘Hacı Çelebi görevden alınacak mı?’ başlıklı haberin şahsına ve belediye yönetimine yönelik yapılan gerçekleri yansıtmayan iftira dolu bir haber olduğunu söyledi.

                Çubuk ilçesine bağlı Yenice Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne tahsis edilen arazi içerisinde cami yaptırmak istediklerini söyleyen ve bu konuda kendilerine yardımcı olunmadığını iddia eden dernek yöneticileri ile bu konuyla ilgili haber yapan internet sitesi yöneticisinin hakkında yazdıklarının hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmadığını söyleyen Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Çelebi, ’’haber başlı başına iftiralarla dolu yalan bir haberdir’’ dedi.

                Haber sitesi yöneticisinin bundan önceki haberlerinde olduğu gibi bu haberini de tamamen çarpıtarak verdiğini vurgulayan Çelebi, ’’Bahse konu olan alan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne tahsisli bir alandır. Bu alan, yapılan imar çalışması neticesinde DOP (Düzenleme Ortaklık Payı)’dan gelen ve imarda ibadet alanı olarak ayrılan, ancak henüz imar planları askıda olması nedeniyle imarı kesinleşmeyen yaklaşık 5 bin metrekarelik alandır. Anlaşıldığı üzere imarı olmayan ve Diyanet İşleri Başkanlığına, dolayısı ile bu alana ibadet hane yaptırmak isteyen dernek üyelerine de tahsisi olmayan bir alandır’’ dedi.

                Henüz imar, tahsis ve inşaat ruhsatı gibi kanuni işlemlerin gerçekleştirilmediği bir alanda cami inşaatına başlanmasının ne derece doğru olduğunu soran Çelebi, olay ile ilgili şu bilgileri verdi:

’’Çubuk Yenice Yıldırım Beyazıt Cami Eğitim ve Kültür Derneği yöneticilerinden bir grup sık sık belediyeye gelerek burasına ibadethane yaptırmak istediklerini söylediler. Bizde kendilerine acele edilmemesi gerektiğini burası ile ilgili imar çalışmalarının devam ettiğini ve gerekli tahsislerinin yapılmasının ardından inşaata başlamaları gerektiğini anlattık. Ancak kendileri ısrar ederek her defasında farklı bir istekte bulundular. En son olarak inşaat alanına elektrik bağlatılması konusunda yazı vermemizi istediler. Kendilerine kanuni olarak bunun mümkün olmadığını ve bu konuda bir yazı vermenin suç olduğunu söyledim. Bunun üzerine haberde de bahsi geçtiği üzere Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekilimiz Sayın Salih Kapusuz’u aradıklarını söyleyerek tekrar aynı taleple geldiler. Bende kendilerine Sayın Milletvekilimiz Salih Kapusuz Bey bizden usulsüz bir şey yapmamızı zaten istemez. Biz niye sizin baskınızla ruhsatı, tapusu, tahsisi olmayan bir yere yazı verelim dedim.’’

-Hattımızı aşan söz veya hakaret içeren söz söylemedim

                Yapılan konuşmada haberde isimleri geçen şahısların kendilerinin sürekli kışkırtıcı sözlerle taciz etmeye çalıştığını ifade eden Çelebi, ’’Kanunsuz iş yapmadığımızdan dolayı bize ne yapacaklar. Neyimizi alacaklar, koltuğumuzu alacaklarsa buyursun alsınlar’’ dedim. Ancak bunun haricinde ne partime, nede Sayın Milletvekilimiz ve Genel Başkan Yardımcımız Salih Kapusuz Beye hattımızı aşan bir cümle veya hakaret içeren söz söylemedim’’ diye konuştu.   

               

-Bunun arkasında şer odakları, şer güçler vardır.

Yanlı ve maksatlı yapılan haberle Belediye Başkanı Lokman Özden’e zarar vermeye çalışıldığını vurgulayan Çelebi, ’’Burada benim üzerimden belediye başkanımıza yüklenilmeye çalışılmaktadır. Bunun arkasında şer odakları, şer güçler vardır. Atık bunu herkes açıkça görmektedir. Bizde bu iftiralarla ilgili adli mercilerde hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Şuanda da yaptıkları haberle ortada bir kaçak yapı olduğunu ihbar etmiş durumdalar. Bizde görevimiz gereği yaptıkları ihbarla inşaatı mühürleyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum’’ dedi.

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 2717  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Bunun arkasında şer odakları,şer güçler var / 2013-01-02 19:36:29
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Ekleyen sait
kim olduğu belli
kimin şer odağı kimin şer gücü kullandığını çubuk halkı bilir zaten. çabalamana ne gerek ŞU BELEDİYE BİNASINDAN ÇIKINDA HALKIN İÇİNDE Bİ OLUN BAKALIM NELER OLUYOR
06 Ocak 2013 Pazar 12:07:41
Ekleyen AHMET
YOLA DEVAM
SAYIN HACI BAŞKAN VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SİZİ İSTEMEYENLER ÇATLASIN DURMAK YOK YOLA DEVAM
04 Ocak 2013 Cuma 08:47:20
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 4
Bugün toplam         : 133
Toplam ziyaretçi     : 6514840

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş