AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2018-11-12 18:10:44 Mustafa demir a. adaylığı müracaatını yaptı 2018-11-12 16:24:11 Adem çankaya'dan açıklama 2018-11-12 16:09:21 A. adaylık süresi uzatıldı 2018-11-12 15:58:05 Şükrü acıelma a. adaylık başvurusunu yaptı 2018-11-12 15:35:11 Mhp'den mustafa gökmen a. adayı olacak mı? 2018-11-12 14:15:16 Uluağaçlı; artık çubuk için değişim vakti 2018-11-11 19:29:27 10 kasım törenle kutlandı 2018-11-08 17:57:09 Bülent çağlar a. adaylığı müracaatını yaptı

Çubuk belediyesi emlakçı mı?

ÇUBUK
12 Ekim 2018 Cuma 17:42:36

  

 ÇUBUK  BELEDİYESİ EMLAKÇI MI?

 

Çubuk Belediye başkanı  Tuncay Acehan’ın facebook üzerinden haberciliğe başladığı gibi iş ilanları yayınlamaya başlaması da dikkat çekti.

 Gülelim mi ağlayalım mı?

 Kazanda bir fabrikanın alacağı işçilerle ilgili ilan yayınlıyor. Şu şartlarda şu kadar ücretle 40 işçi alınacak. Bu ilanı yayınlayan sıradan bir kişi, veya bir reklam sitesi, haber sitesi değil. Yüz bin nüfuslu Çubuk ilçesinin belediye başkanı.

Acınacak halimize gülüyoruz.

      Yıllarca ilçede İlçe başkanlığı yap, 5 yıl belediye başkanlığı yap ve  istihdam yaratacak fabrikaları getirme , çık Kazan’daki işçi alacak fabrikanın  iş ilanlarını yayınla. İlçemize kurulmak istenen Petlas fabrikasına yer verme. Binlerce kişiye açılacak ekmek parasına hava kirliliği yapar bahanesiyle engel ol.

  Sonra açıklama yaparak” Belediyelerin en önemli  görevi arsa üretmek ve satmaktır”.  Petlasa vermediğin sanayi bölgesini satmak için müşteri ara. Sanayicileri getir  “Fırsatı kaçırmayın “ reklamları ile kendinin üretmediği, Adem Tuğluca’dan miras kalan sanayi bölgesini satmak için günlerce reklam yap.

 

  İmar planları öncelikle yerleşim yerlerinin  insanların yaşamlarını daha iyi idame ettirmeleri, imara açılan alanların daha iyi yaşanılır bir hale gelmesi için imar planları yapılır. Yol, yeşil alan, okul, hastane ,spor alanlarını oluşturmak için 18. Madde uygulanır. Vatandaşın yıllarca oturduğu alanlardan imar uygulaması adı altında belediyeye arsa üretmek için insanların canlarını yakmak , birilerine rant kazandırmak ne kadar doğru olur.

 Köyden mahalleye dönüştürülen yerlerde yapılan imar uygulamalarında birçok vatandaş mağdur edilirken bazılarının da değersiz yerlerinin bir gecede değerli alanlara taşınması ne kadar doğru olur.

 Belediye arsa üretir. Arsa üretirken vatandaşının canını yakmaz. Birilerine rant kazandırmaz.

   Dumlupınar bunun en güzel örneği.

 Vatandaş imar uygulaması adı altında yıllarca oturduğu evinin bahçesini tekrar belediyeden alabilmek için tarlalarını satmak zorunda kalıyorsa …

  Doğru,

  Belediyenin en  önemli görevi arsa üretmek ve satmak.

  Belediye hazine arazilerini alarak arsa üretip  dar gelirli vatandaşlarına konut yaparak satabiliyorsa, ürettiği arsaları vatandaşın yararına kullanabiliyorsa belediyenin en önemli görevi arsa üretmek ve satmak olur.

 Yoksa imar uygulamaları adı altında vatandaşların arazilerinden  alınarak üretilen arsalar sadece can yakar.

Belediye asli görevlerinden ziyade bu tür arsalar üreterek iş yapmaya kalkarsa emlakçıdan farkı kalmaz.

 Kazan’dan Akyurt’tan,  on bin nüfuslu Şabanözü’nden daha çok iş ilanları yayınlarız.

                                                                                                      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Refik Bayram

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 192  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Çubuk belediyesi emlakçı mı? / 2018-10-12 17:42:36
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 5
Bugün toplam         : 1592
Toplam ziyaretçi     : 4233924

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş