AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2020-06-26 18:26:51 1 temmuzda yasaklanıyor 2020-06-26 00:02:55 Sağlık doğal mineralli su açılıyor 2020-06-25 14:22:44 Çubuk belediyesi hayvan pazarında denetimleri arttırdı 2020-06-25 14:01:57 Hız aşımına emsal karar;mahkeme cezayı iptal etti 2020-06-25 13:42:02 Büyükşehir belediyesi çubuk hayvan pazarında maske dağıttı 2020-06-24 16:34:02 Hayvan pazarında tedbirler 2020-06-18 15:56:00 Çubuk sanayi bölgesi gizli kahramanı selahattin kalaycı 2020-06-17 17:19:57 Yunus kılıç; tarım arazisine kurulan hobi bahçeleri yıkılacak

Çubuk'ta akp neden kaybetti

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİ
20 Haziran 2015 Cumartesi 12:33:41

               AKP NEDEN KAYBETTİ                                                                                    Refik  Bayram

 7 Haziran seçimlerinden sonra AKP’deki  düşüş tartışılmaya başlandı.   Seçim yenilgisine suçlu aranırken ortaya birçok alternatifler konmaya başlandı. Seçimden bu güne yapılan  eleştiriler Türkiye genelinde AKP için aynı noktaya çıkıyor.

 

     ÇUBUK’TA AKP’DEKİ DÜŞÜŞÜN SEBEBİ

 

AKP’nin tüm teşkilatlarından gelen seçim yenilgisinin sebepleri  Çubuk’ta da pek farklı değil. Kuruluşundan bu yana Tayyip Erdoğan’a güvenen teşkilatlar bu seçimde de nasıl olsa  meydanlarda Tayyip Erdoğan var, halk yine bize verir   özgüveniyle çalışma yoluna gitmediler. İlçeye seçim çalışmasına gelen milletvekili adaylarına çarşı esnafını gezdirerek yemeklerini yedirip gönderdiler. Resim çekmek isteyen basın mensuplarını resim çekmemesi için tehditler ederek gelen adayları halktan saklama yoluna gittiler.

 

     KÜÇÜK OLSUN BENİM OLSUN

Çubuk’ta Tuncay Acehan’ın ilçe başkanlığından bugüne kadar parti’de küçük olsun ,benim olsun düşüncesi hakim oldu. Partinin ilk kurucuları dışarıda bırakıldı. Muhafazakar kanat dışlandı. İlçe yönetimleri ilçeye hizmet edecek kişilerden ziyade kendine iş arayan, partinin menfaatinden çok kendi menfaatlerini düşünen kişiler tarafından oluşturuldu.

Tuncay Acehan’ın İlçe Başkanlığından bugüne ilçeye elle tutulur, gözle görülür bir hizmet gelmedi. Çubuk’a üniversite hayallerini empoze edenler, Üniversite’nin Çubuk’tan çok Saray ve Pursaklar’a hizmet edecek bir alana kurulmasını Çubuk halkına üniversiteyi getirdik derken Gazi’nin gitmesine oralı bile olmadılar.

 

Çubuk,  AKP’li ilçe başkanları Bahri Yılmaz ve İlhami Taşkesti zamanında aldığı kalıcı hizmetlerle kaldı.  Halkla iç içe olamayan teşkilat oluştu.  Mevcut yönetim seçildiği günden bugüne halkla  bütünleşemedi. Oluşturulan yönetimlerdeki yöneticiler partiyi kendi işyerleri gibi görerek aman dışarıdan kimse gelmesin küçük olsun benim olsun diyerek, partiyi halka açmadılar. Nasıl olsa Tayyip Erdoğan var, yine kazanırız rehavetine kapıldılar.

 

      BELEDİYE SEÇİMLERİNDE PARTİ ÇALIŞANLARI MECLİS ÜYESİ YAPILDI.

 

Mevcut Belediye Başkanı Tuncay Acehan yerel seçimlerde halktan kendi adına oy istemedi. Tamamen Tayyip Erdoğan’a oy isteyerek seçim çalışması yaptı. Yerel Seçimlerde belediye başkanı olmaya pek sıcak bakmayan Acehan bazı ilçe yöneticilerinin belediye yönetimini ele geçirmek ve halka hizmetten çok kendi menfaatleri doğrultusunda Tuncay Acehan’ın aday olmasını istediler. Acehan’ın Başkan seçilmesiyle halka hizmetten çok öncelikle kendi çıkarlarını düşündüler.

Vatandaşın çocukları iş ararken, kendileri iş sahibi oldular. Halktan gelen tepkilere kulak tıkayan Başkan Acehan, onların partide emekleri var, sadakatleri var diyerek makam mevki verdi,iş verdi,devletin kadrolu memuru yaptı.

Vatandaşın sorunlarına çare olamayan iktidar partisinin temsilcileri ilçeye gelecek yatırımları da hava kirliliği yapar diyerek ilçeye almazken vatandaşın günlerdir dile getirdiği geçmiş belediye başkanının bir avuç vidadan ibaret dediği şantiyeleri görmezden geldiler.

 Belediye seçimlerinde parti çalışanları, birilerinin keçilerine bakanlar,

meclis üyesi yapıldı. İlçede halkını bütünleştirecek, ilçe halkını kucaklayacak kesimler göz ardı edildi.

 

     KÜÇÜK ESNAFA ZORLUK ÇIKARILDI

İlçede iş yapmak isteyen birçok küçük esnafa zorluk çıkarılırken, yandaşlara şehir merkezine kanunsuz olmasına rağmen  şantiyeler kurdurdular. Ankara’da birçok belediye tarafından küçük esnafa sağlanan imkanlar ne yazık ki AKP’li belediye yöneticiler tarafından sağlanmadığı gibi esnafın mağdur edilmesi yönüne gittiler. Belediyedeki hantallaşmış bürokrasi yapısını düzeltemediler. Kendinden olmayan  kendilerini eleştiren esnafın üzerinden zabıta sopasını eksik etmeyen belediye yönetimi ve sadakatinden dolayı makam verdiği yöneticiler vatandaşın tepkisine neden oldu. Belediye başkanına yapılan şikayetlere ise sadakati var onun için o makamda cevapları verildi.

Vatandaşın çocukları iş beklerken, ilçe yöneticileri  işe yerleştirildi. İşe yerleştirilen bu yöneticiler seçimlerde kaçak güreşerek partisini değil kendi menfaatini düşünerek seçim çalışmalarına katılmaktan kaçtılar.

İlçede AKP’li olupta bu seçimde AKP’ye oy vermeyen birçok vatandaş ilçe teşkilatlarının duyarsızlığından şikayetçi.  Sorunlarının halledilmediğinden şikayetçi.  Geçmiş seçimlerde Ak Partiye oy vermiş ama, bu seçimlerde  tamamen ilçe teşkilatının duyarsızlığından dolayı Ak Partiye oy vermediğini söyleyen vatandaşlara şahit olduk.

İlçe yönetiminde birçok yönetici kendine iş bulma derdinde. İlçe Teşkilatına iş için gelen vatandaşlar mevcut yönetim tarafından geçmişte yöneticilik yapmış partililere yönlendirilerek çare çözmenin yollarına düştüler. Ama o kişileri de her zaman partiden uzak tutarak istedikleri şekilde hareket ederek, “küçük olsun,bizim olsun” olgusuyla hareket ettiler.

 

  ACEHAN VAR MI ?  YOK MU?

 

 Yerel seçimlerde %53 ile rakiplerine fark atarak Erdoğan faktörüyle belediye başkanı seçilen Tuncay Acehan bir buçuk yıllık belediye başkanlığında elle tutulur bir icraata bugüne kadar imza atmadı.

Basın ile uzak olan,  adeta işim olmaz tavırları içinde hareket eden Acehan bir buçuk yıllık icratı kendisine oy veren insanların sorunlarından önce etrafındakilere iş  bulmak oldu. Etrafını saran proje kapsamında belediyeye hiçbir katkısı olmayan birkaç belediye meclis üyesinin markajında  varlığı ile yokluğu vatandaş tarafından fark edilmiyor. Vatandaşın birçok sorununda o bizim görevimiz değil, diyerek büyükşehir belediyesinin yolunu göstermekle yetiniyor.

Belediyedeki hantal bürokrasi iki dönemdir, düzeltilemedi. Halk için çalışması gereken belediye hantal bürokrasinin iki dudağı arasında kaldı. Siyasi otorite bürokrasinin emrinden kurtulamadığı için halkın birçok sorununa çare bulamadı.

 

 AK PARTİ TEŞKİLATLARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRMELİ

 

       Türkiye genelinde oy oranında en çok oy aldığı ilçelerden birisi olan Çubuk’ta 7 haziran seçimlerinde %6 civarlarında oy kaybına uğrayan AKP teşkilatlarını gözden geçirmeli. Küstürülen muhafazakar kanat ve eski kurucular partiye kazandırılmalı. Partiyi kendilerine bir iş kapısı görerek ilçe yöneticiliği yapan zihniyetten kurtarılmalı.   Vatandaşın sorunlarını çözecek,vatandaşla iyi ilişkiler kuracak kadrolar iş başına getirilmeli.

 Belediye yönetiminde sadece aylık alsın,bana sadakat gösteriyor diyerek makam verilen halkın tepkisini toplamış siyasiler geri çekilerek ilçe halkını kucaklayacak ,proje üretecek,yöneticiler getirilmeli.

Küçük hesaplar peşinde koşan, Sevmediği esnafa zabıta göndererek egolarını tatmin etme yönüne giden belediye yetkililerine dur denilmeli.

 Ak Parti sayesinde belediye başkanlığına seçilen Acehan,etrafındaki çemberden kurtularak halkla bütünleşmeli. İlçeye kalıcı hizmetlerin yapılması için çalışmalı. Belediye küçük işlerle  uğraşmayı bırakıp ilçedeki işsizliği, yatırımsızlığı çözmenin yollarını aramalı.

Görünen o ki, Ak Parti eski günlerine dönmek için teşkilatlarına yeniden bir çeki düzen vermesi gerekiyor…

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 2667  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Çubuk'ta akp neden kaybetti / 2015-06-20 12:33:41
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Ekleyen akıl
onlar soyler
refik bey neden baskalarının ağzından çıkan sozleri ben yazdım dıye yayınlıyorsun?
24 Haziran 2015 Çarşamba 16:00:54
Ekleyen teşkilat akparti
seni gidi timsah
Kaybeden çubuk Teşkilat değil kenarda el uyuşturup bekleyen siz çıkarçılar. 67 nire 13 nire rakam Okumayı bilmiyorsan git ilkokul bire aritmatik Öğren senin derdin mama ama bu teşkilat mama vermez hem sen Akpartili değilsin Tayyip reisin bir Numaralı muhalifiisin oylar düştü diye sevinmen Lazım bizim derdimiz seni niye gerdi timsah gözyaşımı bu
20 Haziran 2015 Cumartesi 19:46:55
Ekleyen akgönüllü
gözlük tak
Çubuk'ta Akparti g MHP  CHP . Bu mu Başarısızlık. muhalefet oylarının toplamını üçe katlamış Akparti Türkiye'de oylar 10 puan düşmüş çubukta 6puan düşmüş çubuk 25 ilçe içerisinde ikinci en yüksek oyu almış Kazan K.hamam Beypazarı 55in Altın'da kaldı onlar başarılı mı, Gözlük tak da öyle bak. Akparti çubukta Ankara'da ve Türkiye'de birinci parti hiç bir partiye geçilmedi ve seçimleri Kazandı. Sen MHP ve CHP'ye bak kaç almışlar, senin niyetin üzüm yemek değil Bağcı dö
20 Haziran 2015 Cumartesi 18:22:57
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 2
Bugün toplam         : 440
Toplam ziyaretçi     : 6540904

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş