AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-08-08 22:50:52 Büyükşehir yıkamayınca iş çubuk belediyesine kaldı 2019-08-08 09:53:22 Adem keleş çubuk kaymakamlığına atandı 2019-08-07 22:46:42 Külyutmazdan can kaderdoğlu'na 2019-08-06 13:34:39 Ankara büyükşehir kent estetiği daire başkanlığına vatandaştan tepki 2019-08-04 23:43:47 Başkan demirbaş bakandan yüzme havuzu sözünü aldı 2019-08-02 22:58:16 Turşu fiyatları belirlendi 2019-08-02 22:07:33 Lokman kılıç; kesim yerlerinden başka yerde kesim yapılmayacak 2019-08-02 21:37:42 Çubuk turşusu yeni fiyatları belirlendi

Çubuk'ta mansur yavaş rüzgarı

ÇUBUK ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
25 Ocak 2019 Cuma 20:01:07

              ÇUBUK’TA MANSUR YAVAŞ RÜZGARI

   Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş Çubuk’u ziyaret etti.

   Vatandaşlar tarafından  coşkuyla karşılandı.Mansur Yavaş rüzgarı esti.

 Çubuk Mansur Yavaş gönüllüleri tarafından  düzenlenen programa katılan Mansur  Yavaş Çubuk’a gelişinde Çubuk eski Belediye Başkanı Mustafa Gökmen’in ofisinde 100 kişilik bir ekip tarafından karşılandı.

 Mustafa Gökmen’in ofisinde  vatandaşlarla bir süre görüşen Mansur Yavaş  Mustafa Gökmen ile birlikte Çubuk muhtarlar derneğine geçti. Çubuk Muhtarlar Derneğinde coşkulu  bir şekilde karşılanan Mansur Yavaş burada muhtarların sorunlarını dinledi. Yavaş yaptığı konuşmada” Ankara sahipsiz, derdimizi anlatacağımız kişi yok. Ankara’nın yanı başındaki  ilçelerimizde birçok üretim yapılırken büyükşehir çiçeğini, ağacını dışarıdan getirdi. Bunlarda birçoğu iklim olarak uyum sağlamadı. Verilen paralara yazık oldu. Mustafa Tuna gelince bu alımları İzmir’den yapıyor. Ankara’nın etrafında ne yetişiyor, ne üretiliyor bakan yok. Biz köylerdeki hayatı teşvik edeceğiz. İnsanlarımızı  üretime teşvik edeceğiz. Bu insanlarımızın ürettiği malları büyükşehir olarak alma garantisi vereceğiz. Sütünü alacağız, paketleyerek  okullarda öğrencilere dağıtacağız.

 Yardım alan ailelerin çocuklarını okutma sözü veriyoruz.  Çubuk’a kadar metro projemiz var. Bunu Keçiören üzerinden değil de Siteler üzerinden yapmayı düşünüyoruz. Çünkü Keçiören bölgesinde çok sıkışık bir trafik var. Bunu da yap, işlet devret modeli ile yapacağız.

    Sıkıntılar çok. Büyükşehir’de su çok pahalıya veriliyor. Çankaya’daki su parası ile, mahalle olan köylerdeki su parası aynı. Halbuki köylerdeki suyu vatandaşlar kendi imkanları ile getirdi. Maliyetini vatandaş kendi karşıladı. Fakat Büyükşehir köylerde yaşayan vatandaşlarımıza  alt yapısını yapmadığı halde  maliyet fiyatını su paralarına ekledi, saat bağladı.

  Türkiyede en pahalı suyu Ankara’lılar kullanıyor. Su Allah’ın bir nimeti. İnsanların kullanması lazım. Ankara büyükşehir belediyesi  yılda 1 milyar

( 1katrilyon) para kazanmış. Biz buna itiraz ettik. Suda %30 indirime gittiler. Biz gelmeden projelerimiz sayesinde Ankara’lı %30 indirimli su kullanmaya başladı. Biz daha da indireceğiz.  Köylerdeki su parasını indireceğiz  çok düşük fiyattan vereceğiz.

 Ankara büyükşehir belediyesi alt geçitleri sudan aldığı para ile yaptı. Halbuki bunların ayrı bütçesi var. Köylere elektrik üretmek için güneş panelleri  kuracağız. Örnek olarak şimdi bir muhtarımızın evine kurabiliriz. Köylerdeki hayatı teşvik edeceğiz, köydeki hayatı yaşatacağız.

  Seçildikten sonra ulaşamayız diyorlar. Belediyenin temsilcilikleri burada olacak. Eski belediye başkanınız Mustafa Gökmen burada  benim temsilcim.  Kapım her zaman açık olacak. Biz yapacağımız belediyecilik ile Ankaralılar şimdiye kadar neden bir hemşerimizi seçmedik  desin. Belediye başkanının partisi olmaz. Bir Ankara’lı  hemşerinizi seçin ki bundan sonra’da Ankara’lı  gençlerimize yol açılsın” dedi.

   Mansur  Yavaş  Çubuk İYİ Parti ilçe teşkilatı ile Çubuk CHP İlçe teşkilatını ziyaret ederek partililerde görüştü. Çubuk İYİ Parti adayı Mustafa Aydos ilçe yöneticileri ve CHP ilçe yöneticileri  ile ilçe turu yaptı vatandaşların sorunlarını dinlediler

 Mansur Yavaş Çubuk Muhtelif Esnaflar  Derneğini, Çubuk Şöförler Odası ve Yeşil Çubuk Esnaf Kefalet Kooperatifini ziyaret ederek sorunları dinledi.  Çubuk’lu esnafları dükkanlarında ziyaret ederek desteklerini istedi. Çarşı ziyaretinde vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılanan Mansur Yavaş vatandaşların dertlerini dinledi.

Vatandaşlarla fotoğraf çektirerek 31 mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde desteklerini istedi.

 

 

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1236  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Çubuk'ta mansur yavaş rüzgarı / 2019-01-25 20:01:07
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 13
Bugün toplam         : 4782
Toplam ziyaretçi     : 5483880

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş