AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-01-20 11:58:52 Ülkü ocakları‘nın eğitim kalemi şuşa‘da destan yazacak. 2021-01-15 13:51:36 Mansur yavaş 1 murat köse 1 2021-01-14 14:49:22 Neşeli ; s plaka esnafımıza hayırlı olsun 2021-01-13 12:33:53 Mansur yavaş kendi kalesine gol attı 2021-01-12 14:57:45 Çubuk 2 barajını hep birlikte temizleyelim 2021-01-07 13:57:19 Ankara ,türkiye'nin kredibiletisi en yüksek belediyesi olarakr tescil edildi. 2021-01-07 12:39:37 Erhan kuşçu ; kaldırım işgali doğru değil 2021-01-05 14:59:24 Ahmat kılıç; aşk ile koşan yorulmaz

Gözünaydın çubuk; sıra adem'e mi geldi ?

ÇUBUK AİLE DESTEK MERKEZİ
03 Eylül 2020 Perşembe 23:21:58

 

                 SIRA ADEM’E Mİ GELDİ ?

                         Gözünaydın Çubuk.

   Kapatmaya ve ilçemizden kovalamaya alıştığımız değerlerden birini daha kaybediyoruz.

 Edinilen bilgilere göre   eski kaymakam Uğur Sezer zamanında hantallaşmış bürokrasiye rağmen, Sezer’in ikili ilşkileri ve belediye başkanı Baki Demirbaş’ın özverili çalışmaları ile açılan;

İlçemizdeki yardıma muhtaç, eşinden ayrılmış mağdur durumdaki kadınlarımıza moral motivasyonlarını yükseltmek ve ekonomiye katkı sağlamaları için açılan ADEM’de kapanıyor.

İlçede Koordinasyon için hiç bina kalmamış gibi bu güzelim binaya göz dikenler buradaki sosyal kültürel ve ekonomik çalışmaları bir kenara atıp kendilerine koordinasyon merkezi yapacaklar.

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ve bakanların işşiz yardıma muhtaç kadınlarımıza destek amaçlı birçok çalışmayı başlatarak il, il dolaşarak bu çalışmaları başlatırken bizim kurulmuş bir kurumu kapatmaya kalkmamız bu ilçeye geçmişte yapılan ekonomik kültürel ve sosyal ihanetlere bir yenisinin daha eklenmesi olacaktır.

Samur Halı Fabrikasının gönderilmesi, İlçedeki askeri birliğin gönderilmesi,  Gazi Üniversitesinin gönderilmesi,  Askerlik Şubesinin gönderilmesi,  Verem Savaş Dispanserinin gönderilmesi, hastanedeki diş polikliniğinin gönderilmesi ve sırada ilçede uzun bir uğraşın sonunda açılan Aile Destek Merkezi (ADEM)’in bir şekilde kapatılmaya çalışılmasıda eklenecektir.

Her platformda hepimizin dile getirdiği ilçede kültürel sosyal sportif faaliyetlerin olmamasından, ekonomik girdinin olmamasından dert yanarken binbir zorlukla kurulan ADEM’i kapatmak neyin nesi veya kimin fikridir.

Koordinasyon merkezi arıyorsanız ilçede birçok atıl bina var.  Bazıları bakımsızlıktan dökülüyor, bazıları ise boş kaderine terkedilmiş bekliyor.

  Büyük Caminin hemen yanındaki iki katlı bina. Daha önce Sosyal Hizmetler Merkezi olarak kullanılıyordu ve şimdi kaderine terk edildi. Ankara Bulvarı üzerinde daha önce polis lokali olarak kullanılan bahçeli tek katlı bina kaderine terk edildi. Eski hastane binası kısmen kullanılıyor. Hastanenin arkasındaki lojmanlar boş bekliyor. Eski polis lojmanları kaderine terk edildi.  Koordinasyon merkezi yapılacaksa bu binalar boş ve kullanılmıyor. Aynı zamanda ilçedeki tüm okullar eğitim ve öğretim devam etmediği için boş.

Alın size Koordinasyon merkezleri.

 Kadınlarımızın meslek öğrenmesi kimlere zarar veriyor.

 Anlamak mümkün değil.

 Bürokrasiye uğraşmak zor geliyorsa bundan sonra ilçede kimse ekonomik sosyal, kültürel etkinliklerin olmamasından şikayet etmesin.

 ADEM (Aile Destek Merkezi ) bu tarihi bina tekrar belediyeye verilerek burada gençlerimize kadınlarımıza sosyal ve kültürel çalışmaların yapılması sağlanmalıdır.

 Bu güne kadar 120’inin üzerinde dezavantajlı kadının gelerek meslek öğrendiği ADEM, aynı zamanda çeşitli nedenlerle yıkılan hayallerin yeniden yeşermesine de büyük katkı verdi. Yüzlerce hayat hikayesinin mutlu sona kavuştuğu ADEM, bazı birbilenlerin yönlendirmesiyle mi dağıtılmaya çalışılıyor diye kendi kendimize soruyoruz.

  ADEM Kapatılmamalı !

Sebep ne olursa olsun ADEM’e dokunulmamalı

  Bir kişide Covid 19 çıktı  bahaneyse, çıkmayan hangi kurum kaldı. Belediyesini, kaymakamlığını ,hastanesini  kurumların hepsini kapatalım gitsin o zaman.

Bir an önce yeni proğram hazırlanıp bakanlıktan bütçesi  temin edilerek ADEM ilçemizin kadınlarına kazandırılmalı.

ADEM'İN  kurulmasında emekleri geçenlerin emekleri birilerinin hırsına kurban edilmemeli.

Bir yiğit gelir yapar, bir yiğit gelir yıkar olmasın.

Kalın sağlıcakla…                                                                     Refik Bayram

                                                                                              

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1114  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Gözünaydın çubuk; sıra adem'e mi geldi ? / 2020-09-03 23:21:58
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Millet can derdinde meclis üyeleri koyun derdinde . Şu şunu yapmış bu bunu yapmış iki yıldır büyükşehir meclisi curcuna.

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 1
Bugün toplam         : 44
Toplam ziyaretçi     : 6631427

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş