İhsan mutlu ;batık şirketin derdine düştüler

 İHSAN MUTLU  (MHP Belediye Meclis Üyesi)

BATIK ŞİRKETİN DERDİNE DÜŞTÜLER

MHP Meclis üyesi İhsan Mutlu Mart ayı meclis toplantısında alınan kararla ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı

Mart ayı meclis gündemine başkanlık yazısı olarak gelen % 82 si Çubuk Belediyesine ait olan Yeşil ÇUBUK Soğuk Hava Şirketine borç verilmesi önerisini hayretler içerisinde izledik .

Çubuk Belediyesinin en büyük hisse sahibi olduğu bir şirkete kanuni olarak borç veremeyeceğini bilmeyen bir yönetim.

 Daha önceki görevi belediyeleri inceleme, araştırma ve teftiş kurulu üyesi olan belediye başkan yardımcısı ve aynı zamanda şirketin yönetim kurulu başkanının böyle bir önerge yazmasını yadırgadık . Oysaki kanunen en büyük hisse sahibi olan Çubuk Belediyemiz kendi şirketine borç veremez .

Ancak  meclise şirketin sermaye artırımına gitmesi için önerge verebilir. Bu durumu meclis toplantısında dile getirdiğimiz de bizim uyarılarımız ile gelen önerge de olan borç verme ibaresi kaldırılarak  sermaye artırımı olarak değiştirilmiştir. Yeşil ÇUBUK soğuk hava şirketi ile ilgili kaygımızı 01/12/2014 tarihinde belediye meclisine verdiğimiz yazılı soru önergesi ile dile getirdik.

Aralık ayında verdiğimiz soru önergesini okutmayarak rahatsız olanlar şimdi şirketin derdine düşerek batık ve atıl bir durumdaki şirketi ayağa kaldırmanın hesabı içerisindeler . O günden bu güne ne değişmişti. Önerge verdiğimiz ay neden bu şirketin borçlarının ödeneceği ve şirketle ilgi ileriye dönük plan ve projeleri olduğunu söylemeyen bir yönetim bu gün ne oldu da birden bire batık şirketin sevdasına düştü. Bunu sorduğumuzda şirketin vergi dairesi ve SGK’ ya olan borçlarının yapılandırıldığı ve belediyenin  bundan büyük kazanç elde ettiği söylendi. Biz her zaman olduğu gibi belediyenin Çubuk halkının yararına olan her konuda elimizi taşın altına koyacağımızı seçildiğimiz gün söyledik .Buna da bir itirazımız yok olamaz da. Keşke bizim daha önceden gördüğümüzü kaygı duyduğumuzu  diğer meclis üyesi arkadaşlarımızda görebilselerdi. Yoksa meclis koltuklarında oturup tek cümle etmeden bu işlerin olmayacağını bilmeleri gerekir diye düşünüyorum.İlçe halkımız bizlere ilçemize hizmet etmemiz için oy ve yetki verdi.

Biz muhalefet meclis üyesi olarak halkımızın ve Çubuk Belediyesinin menfaatlerini düşünmek zorundayız” dedi.

www.cubukyenihaber.net sitesinden 06.07.2020 tarihinde yazdırılmıştır.