Can kaderoğlu belediye başkanlığı için müracaatını yaptı

 CAN KADEROĞLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN MÜRACAATINI YAPTI

Can Kaderoğlu CHP’den Çubuk belediye başkanlığı için adaylık başvurusunu  yaptı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için CHP Gençlik Kolları’ndan yetişen  Can Kaderoğlu Belediye Başkanlığı için resmi başvurusunuç Çubuk ilçe teşkilatında ilçe başkanı Vural Çokcan'a yaptı.

CAN KADEROĞLU KİMDİR?
1989 Ankara Çubuk doğumlu olan Kaderoğlu, ilk ve ortaöğrenimini Çubuk İlçesinde gerçekleştirdi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Antropoloji bölümü mezunu.

2015 yılında Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimi başarıyla tamamlayıp İnsan Kaynakları Uzmanı unvanını aldı.

Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisansı devam etmekte olan Kaderoğlu, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların Siyasal İletişim açısından Yeni Medyayı kullanma biçimleri üzerine tez çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünde öğrenimine devam ediyor.

Çubuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi Lise Komisyonunu kurdu. Gençlik Kolları sorumluluğu yaptı. Aynı dönemde Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü.

2013 yılında Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunda bulunup, MYK üyeliği ve Ankara İl Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı dönemde ilçede Çubuk Gençlik Kültür Derneği’ni kurdu.
Halen Ankara, Çankırı ve Kırıkkale yöre köylerinin oluşturduğu Aydos Dernekler Federasyonu’nun Genel Sekreterliğini yürütüyor.

Angara Gazetesi, Politikyol, Genç Gazete, OdaTV gibi çeşitli yayın organlarında yazıları yayımlandı.

www.cubukyenihaber.net sitesinden 18.08.2019 tarihinde yazdırılmıştır.