Çiğdem lökoğlu adaylığını açıkladı

         ÇİĞDEM LÖKOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 Çiğden Lökoğlu Çubuk İyi Parti İlçe başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

 Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda gündeme gelen İYİ Parti Çubuk ilçe başkanlığı adaylığı ile ilgili haberler üzerine açıklama yapan  Çubuk İyi Parti İlçe kurucularından, 31 Mart seçimlerinde belediye meclis üyesi adayı olan Çiğdem Lökoğlu Şubat ayında yapılacak olan kongrede ilçe başkanlığına adayım dedi.

 Lökoğlu yaptığı açıklamada” ilçe kongresi şubat ayında yapılacak. Bu kongre ile ilgili olarak kamuoyunda benimle birlikte bazı  ilçe yöneticilerinin de aday olacağı ile ilgili haberler yer aldı. Ancak bugüne kadar aday olabileceği  ile ilgili isimleri geçen arkadaşlarımızdan bir açıklama gelmedi. Ben Çubuk İyi Parti kurucusu ve belediye meclis üyesi  adayı  olmuş bayan bir partili olarak şubat ayında yapılacak kongrede ilçe başkanlığına aday olacağım.  Adaylık için çalışmalarıma başladım. Partililerimi ve delege arkadaşlarımı ziyaret ederek oylarına talip olduğumu belirterek yapılacak kongrede delegenin iradesine saygı göstereceğimi şimdiden belirtirim” dedi.

İL YÖNETİM KURULU ÜYESİNİN YAPTIĞI NEZAKETSİZLİKTİR

 İlçe başkanlığına aday olduğunu açıklayan Çiğdem Lökoğlu kongre ile ilgili olarak Çubuk İlçe teşkilatına gelen bir il yöneticisinin adaylık için adı geçen bir arkadaşın yönetimden istifasını istemesi  siyasi etiğe uymayan bir davranıştır. İstifasını istediği yönetim kurulu üyesine aday olmayıp diğer bir adaylık için adı geçen adayın yanında yer  almasını istemesi düşündürücüdür.

  İl yönetim kurulu üyesine Çiğdem Lökoğlu’nun da aday olduğu söylendiğinde “Boşverin onu”  diyerek aday olduğunu söyleyen bir bayan adayı  aşağılayıcı bir uslüpte bulunması bir bayana karşı yapılan en büyük nezaketsizliktir.

   İYİ Parti’de her partili arkadaşımızın ilçe başkanlığına aday olma hakkı vardır. Demokratik şartlarda herkes aday olabilir. Delege takdir ettiği arkadaşımızı seçer partili olarak bizim ona saygı duyarak seçilen arkadaşımızın emrinde partili olarak çalışırız.

 Bir İl yönetim kurulu üyesinin ilçe teşkilatına gelerek birilerinin istifasını istemesi, bir bayan adaya “Boşverin Onu “ diyerek aşağılayıcı tavırlarda bulunmaya birileri için taşeronluk yapmaya hakkı yoktur. Bir bayan olarak hakkımda kullandığı bu  sözden dolayı il yöneticisini kınıyorum.

  Bizim mensubu olmakla gurur duyduğumuz İYİ Partinin Genel Başkanı da bayandır.  Bayan genel başkan yardımcıları ve yöneticileri vardır.  Bir il yöneticisinin aday olmayı düşünen bir bayan için “Boşverin Onu “ diyerek aday olamaz imasını vermesi ve başka bir adayın istifasını isteyerek kendi fikri doğrultusundaki bir adayın yanında yer almasını istemesi de siyasi nezaketsizliktir.

  Partili olarak  bayanları rencide edici konuşmalarda bulunan bu düşüncedeki yöneticilerin  bir an önce bulundukları görevlerinden istifaları istenmelidir. İYİ partide herkesin aday olma hakkı vardır . Bu düşüncedeki, birilerine taşeronluk yapmaya çalışanlar bizim adaylığımızı engelleyemeyecektir dedi.

    

www.cubukyenihaber.net sitesinden 14.08.2020 tarihinde yazdırılmıştır.