AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-04-18 18:06:54 Çubuk belediyesinden temizlik seferberliği 2019-04-16 14:17:18 Başkan demirbaş'tan müdürlere;7/24 sahada olacağız 2019-04-15 16:22:49 Ak parti ektiğini biçiyor 2019-04-06 15:51:25 Yavaş ilk ziyaretini halime nineye yaptı 2019-04-05 18:56:25 Baki demirbaş ve ekibi hantal bürokrasiden kurtulmalıdır 2019-04-04 12:21:56 Başkan mazbatasını aldı, şehit ailesini ziyaret etti 2019-04-04 11:21:21 Lokman kılıç başkan yardımcılığına atandı 2019-04-03 18:00:03 Baki demirbaş mazbatasını aldı

İbrahim taşkesti a. adaylığını açıkladı

ÇUBUK AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI
25 Ekim 2018 Perşembe 12:23:18

 İBRAHİM TAŞKESTİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 

İlçemizin yetiştirdiği bürokratlardan Sosyal Aile ve Politikalar Bakanlığında Genel Müdür Yardımcılığı   görevinde bulunan İbrahim Taşkesti Ak Parti Çubuk Belediye Başkanlığı için a. adayı olduğunu açıkladı.

 İbrahim Taşkesti Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensuplarının katıldığı yemekli  toplantıda a. adayı olduğunu açıklayarak  desteklerinizi bekliyorum dedi.

 Taşkesti yaptığı konuşmada bu yola çıkmadan önce  öncelikle istişare yapmanın çok önemli olduğunu  düşünerek siz STK temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya gelerek istişarede bulunmak istedim. Hayırlı bir niyet için yola çıktık. Birikimlerimizi ilçemize yansıtmak istiyorum. Bu toprakların sorunları da nimetleri de hepsi bize dönüyor.

 Hepimiz bu ilçede yaşıyoruz. Sorunları siz bizden daha iyi biliyorsunuz.  Bu gün ilçemiz bu topraklar hak ettiği yerde değil. Daha önce belde köy mesabesinde olan bir Akyurt, bir kazan, bir Gölbaşı olamadık. Oysa başkentin diğer ilçelerinde ne varsa ilçemizdede onların olması gerekmez mi? Başkent olmanın imkanlarından tam faydalanabiliyormuyuz? TBMM’nin Cumhurbaşkanlığın, bakanlıkların, Ankara’da olmasından faydalanabiliyormuyuz? Üniversite geldi, Alayın yeri üniversiteye verildi katkısı ne düzeyde? Ankara Büyükşehir belediyesinden yeterince hizmet alabiliyormuyuz?

 Bunların masaya yatırılması gerekir. İlçemizdeki en büyük sorun işsizlik. İlçemizden insanlar çalışmak için Akyurt’a, Şabanözüne gidiyor. İmar sorunları var. Hayvancılık sorun, ilçemizi terk etti. Biz bunların farkındayız. Bu sorunlar çözülemez, sanki ilçemizin makus kaderiymiş gibi bu sorunlarla birlikte çalışıyoruz. Bundan önceki dönemlerde başkanlık yapan arkadaşlarımız sorunları çözmek için  ellerinden gelen çalışmayı yaptılar. Ancak yeterli mi? Bunları istişare ederek yola çıkmayı uygun buldum.

  İlçe belediyelerinin imkanları çok sınırlı. Fakat belediyecilikte belediyenin imkanlarına takılıp kalınmamalı. Bugün belirttiğim gibi başkentte olmamız bize çok avantajlar kazandırmaktadır. Bu avantajları hizmete çevirmenin yollarını bularak ilçemizi kalkındırmanın yoluna gitmeliyiz.  İlçemizin dibindeki bu imkanlar çok fazla olan bu imkanları hareket geçirme beceri ve kararlılığında olan yeni belediye başkanının seçilmesi ve insanımızın hizmetine sunulmasıdır.

 

İlçemizde sanayi yok. Bunu da sağlamak için ilçemizdeki ve Ankara’daki işadamlarımızla, sanayicilerimizle iç  içe olarak ekonomik kalkınmayı sağlamamız lazım.  İlçemizin yetiştirdiği bürokratlar var. Bunları değerlendirmemiz lazım. Hizmet bir ekip işidir.

Konuşmamın başında  belirttiğim gibi bizim geleneğimizde istişarenin çok önemli bir yerinin olduğunu biliyoruz. Buna moda tabirle ortak akıl deniyor.  Bu ortak akıla ulaşmada sizler bu ilçenin önde gelenleri olarak bu konuda sizlerin kanaatlerinin bu süreçte çok önemli olduğunu düşünüyorum.

 Ben çalıştığım sürede aile bakanlığı imkanlarından ilçemizi faydalandırmaya çalıştım, Elimize geçen imkanları kullanarak yatırımlara ve ve insanımızın iş sahibi olmasına vesile olduk. Bundan sonrada nasip olursa tecrübe ve bilgilerimizi ilçemiz için kullanmak istiyorum. Çıktığımız bu kutlu davada sizlerin desteklerinizi bekliyorum dedi.

Toplantıya katılan  STK temsilcileri ve basın mensupları görüşlerini belirtti.

 

 RUMİ  TÜRKOĞLU ( Çubuk Muhtelif Esnaf Odaları Başkanı)

 ADAYLARI BİZ HALK OLARAK BELİRLEYEMİYORUZ

  Türkoğlu yaptığı konuşmasında” Ne yazık ki adayları halk olarak biz belirleyemiyoruz. Yukarıları belirliyor. Bize kalsa biz belirleriz. Halk olarak aday adayları arasında yapabileceğimiz bir şey kalmıyor. Partiler halkın sesine kulak vermeli.

 HASAN IŞIK ( Çubuk Meyve, Sebze ve Turşucular Derneği)

En büyük eksiğimiz Belediye başkanlarımız tarafından muhatap alınmayışımızdır. İnşaallah bir yenilik olur.

 RECEP TAŞ (Çubuk Dernekler Federasyon Başkanı)

Çubuk’un sorunları ile ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Karar mekanizmaları başkalarının elinde. Bizi ıslayıp kazıyan yok. Sizleri seçen insanlar hangi kriterlere göre seçecekler. Halka . STK’lara sormuyorlar. Bize sorsalar bütün adayları toplayıp projelerinizi sunun deriz. Çubuk’u bir yerden, yere ulaştıracak vites yükseltecek adaylar lazım

.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 630  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -İbrahim taşkesti a. adaylığını açıkladı / 2018-10-25 12:23:18
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 10
Bugün toplam         : 2759
Toplam ziyaretçi     : 4912137

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş