AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2020-05-28 16:52:48 Çubuk kaymakamlığından duyurulur 2020-05-28 12:34:00 Cuma namazı açık alanlarda kılınacak 2020-05-23 18:58:38 C. rumi türkoğlundan teşekkür 2020-05-22 18:40:07 Büyükşehirden çubuk'lu üreticiye fide desteği 2020-05-22 17:38:12 Çubuk'lu süt üreticileri perişan 2020-05-21 18:24:39 Çubuk turşucular kooperatifinden uyarı 2020-05-17 19:18:45 Mezarlıkların bakımı çubuk belediyesine kaldı 2020-05-08 19:00:02 Boş damacana gibi kapının önüne konulan adam

İdareciler adaletli olmak zorunda

REFİK BAYRAM
11 Mayıs 2018 Cuma 17:55:32

        İDARECİLER  ADALETLİ OLMAK  ZORUNDA

 

Adavet gelince ,Adalet gider. Yani,  kin , düşmanlık,husumet gelince, adalet gider.

Milletin seçtiği idareciler her zaman adaletli olmak zorundadır. Kendi şahsi çıkar ve menfaatleri  için birilerine zulmederse  orada adalet olmaz,birlik olmaz. Kişilere kin besleyebilirsin,kızarsın, ancak milletin verdiği o makamı  kin ve nefretin için kullanamazsın.

 Aylardır,bir esnafa kızıyorum,nefret ediyorum diye Atatürk caddesi 10. Sokaktaki lambalar yanmıyor. Atatürk caddesinden başlayarak   Cengiz Topel caddesine  kadar olan sokak zifiri karanlık. Kişiler arasındaki kin ve husumetin cezasını vatandaşa çektirmeye kimsenin hakkı yok. Gece vakti bu yolu kullanmak zorunda olan vatandaş  buradan nasıl geçecek.

Lokman Özden’in belediye başkanlığı zamanında bu sokak üzerine binlerce para  harcanarak döşenen ışıklandırma sisteminin yeraltındaki kablolarına varıncaya kadar Tuncay Acehan yönetimi tarafından tasarruf ediyoruz adı altında söküldüğü dün gibi hafızalarımızda. Vatandaştan tasarruf ediyoruz diye söktüklerini başkanlık makamının önüne taktılar. Bir yıl geçmeden onlarda söküldü hurdaya atıldı.

Nasıl bir tasarrufsa..

Meselemiz o değil. Bu sokakta bir esnafla başkanın arasındaki husumetten dolayı bu sokakların lambalarının yanmaması vatandaşın cezalandırılmasıdır.

 Madalyonun öbür yüzü ise işin artık iyice suyu çıktı. Buradaki esnaf İsmail Özdemir’e kin güderek bir ay içerisinde 3 defa 4 bin TL’lik cezaların yazılması açık, açık bir zulümdür. Biz kimsenin avukatı değiliz ama. Yapılanlar A’dan Z’ye yanlış.

 Deveye sormuşlar boynun neden yamuk, deve demiş ki, nerem doğru.    

İlçede sadece 10. Sokakta mı yamukluk var. Her tarafta var. Birilerine ceza uygularken diğer taraftaki yanlışlıkları görmezsen bu tamamen  makam ve mevkiyi kullanarak birilerinden öç almaktan başka bir şey değildir.

 Geçtiğimiz günlerde bu konuyu Belediye Özel kalem müdürü ile de bir ortamda konuştuk. Kendisinin yazılan cezalardan haberinin olmadığı ,oradaki  esnafa ceza yazılması ile ilgili bir dahlimde olmamıştır. Encümen’e geldiğinde haberlerinin olduğunu belirtti.

Şunu da söyleyelim. İki gün önce 10. Sokağın  sokak lambalarını yakmışlar. Anlaşılan Facebook üzerinden yaptığımız sitemleri okumuşlar. Sokak lambalarının yandığı ile yanmadığı belli değil. Yaktılar densin. Lambaların ışıklarının lambaların kendilerine hayrı yok.

  Belediye binası  yapabilirsiniz ,ancak vatandaşın belediye binasında yılda bir veya iki defa işi olur. Binanın olması ,olmaması onu çok ilgilendirmez. Lojistik binası yapmışsın vatandaş onu görmez. Vatandaş gece lambaları yanmayan,çöpleri alınmayan ,kanalizasyonları taşan sokakları görür ve eleştirir.

Yeşil Çubuk parkının çıkışı ,verem Savaş dispanserinin önü geceleri zifiri karanlık. Buraları ışıklandırmak çok mu zor. Tasarruf yapıyoruz derseniz bir şey diyemeyiz. Kişiler üzerinden vatandaşı cezalandırmayı bırakın. Makam ve mevkileri kullanarak birilerine zulüm yapmayı bırakın. Eğer o esnaf yanlış yapıyorsa ceza kesiyorsanız, aynı yanlışı yapan diğer esnaflara da bu cezayı uygulayın ki adaletli olduğunuzu hissettirin.

 İlçede bu vatandaşa kesilen cezaların kin , ve nefretle yapıldığı vatandaşlar tarafından da açık açık konuşulmaya başlandı.

Anlayacağınız işin suyu çıktı….

****************                                    ***********

ABANT’TA TERLEDİLER, İLÇEDE SORUN YOK DEDİLER

Geçtiğimiz günlerde  yönetime geldikleri günden bugüne tasarrufu dillerinden düşürmeyen belediye yönetimi birim müdürleri ile Abant’a kampa gittiler. Sebep, ilçenin sorunlarını masaya yatırmak. Dört yıldır ancak sorunların farkına varmış olacak ki belediye yönetimi tasarrufu bir kenara bırakıp bu sorunları Abant’ta görüşmeye karar vermişler.

 Hem tatil, hem sorunların çözümü konuşulmuş.  Edindiğimiz bilgeler birim müdürleri tarafından ilçede bir sorunun olmadığı. Başkan madem ilçede sorun yok,bu yazılanlar ne?

 Sayın Başkan yazılanlara bakma, vatandaş atıyor, gazeteciler size kızıyor yalan yanlış yazıyorlar. Müdürler yerden göğe haklılar. Çünkü onlar akşam beş dükkanı kapatıp gidiyorlar. Ne yoldaki çöpe, ne sokaktaki başı boş köpeklere bakan var. Durum berkemal.

Ama teklifimiz şu olabilir vatandaş olarak. Bir daha sorunlar masaya yatırılacak olursa bu toplantıyı Çubuk’un sokaklarında yaparsanız çok daha faydalı olur kanısındayız. Acizane teklifimiz.

 

***********                  **********

MERAL KAYAN’DAN ÖZÜR DİLERİZ.

Geçtiğimiz sayımızda Çubuk Belediyesi Özel kalem müdürü Meral Kayan’ın bir açıklamasını yayınlamıştık. Agat taşı ustaları yetiştirileceği ile ilgili bir habere binaen açılmak istenen atölyeye yeni ustalar mı yetiştirilecek diye sorduk.

 Agat taşı  atölyeleri ile ilgili Meral Kayan’ın bir ilgisinin olmadığını  belirterek yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebileceği için  haberin anlaşılır bir şekilde düzeltilmesini   söyledi.

Özel kalem Müdürü Meral Kayan’ın iş kur çalışmaları ile ilgilendiğini kendisinin Agat taşı atölyeleri ile bir ilgisinin bulunmadığını belirterek yanlış anlaşıldıysak özür dileriz.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 3156  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -İdareciler adaletli olmak zorunda / 2018-05-11 17:55:32
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 1
Bugün toplam         : 193
Toplam ziyaretçi     : 6485740

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş