AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-02-28 15:35:40 Bu çukurları kim görecek ? 2021-02-26 11:21:39 Kaymakam keleş; hobi evlerinin bir türlü önüne geçemiyoruz 2021-02-23 14:29:52 350 kişiye iş imkanı sağlanacak 2021-02-23 14:08:14 Atık yağlarınızı toplayalım,temiz enerjiye dönüştürelim 2021-02-23 13:37:38 Tapu binası görücüye çıktı 2021-02-23 13:10:15 Şehit emre tunca ilkokulunun açılışı cumhurbaşkanı tarafından yapıldı 2021-02-18 13:41:07 İlhami alpaslan ankara il yönetimine girdi 2021-02-17 12:51:48 Ülkü ocaklarından sıcak çorba

Mansur yavaş kendi kalesine gol attı

Millet can derdinde meclis üyeleri koyun derdinde . Şu şunu yapmış bu bunu yapmış iki yıldır büyükşehir meclisi curcuna.
13 Ocak 2021 Çarşamba 12:33:53

 

                  MANSUR YAVAŞ KENDİ KALESİNE GOL ATTI

 Türkiye Büyük Millet Meclisinde olduğu gibi özellikle  büyükşehir belediye meclislerinde millet hayrına olacak işlerden çok siz şunu yaptınız , şu yolsuzluk ,şu rant karalama siyasetinden başka bir şey yok.

Ankara büyükşehir meclisinde de iyice işin suyu çıktı. Mart ayında iki yıl olacak hala  Gökçek  konuşuluyor. Meclis üyeleri birbirleriyle didişmekten başka bir iş yaptıkları yok .

Yolsuzluk varsa tüm yetkiler elinde olan yargıya intikal ettirir gereğini yapar. Muhalefette mevcut yönetimde bir yolsuzluk varsa  suç duyurusunda bulunur yargıya intikal ettirir.

Millet can derdinde meclis üyeleri koyun derdinde . Şu şunu yapmış bu bunu yapmış iki yıldır büyükşehir meclisi curcuna.

Millet hizmet bekliyor. İktidar 20 yıldır niye yapmadınız diyor. Bırakın yirmi yılı filan,göreve talip olurken partilerin hepsi biz daha iyi yaparız diye yola çıktı. Şimdi geçmişi gündeme getirmenin  alemi yok. Yapmayanların vebali kendilerine.

Ankara büyükşehir meclisi bu kısır çekişmeleri bırakıp vatandaşa hizmet için çalışmaya  başlasın. Vatandaş bıktı artık bu kısır çekişmelerden . Primde yapmıyor.

MANSUR YAVAŞ KENDİ KALESİNE GOL ATTI

Ankara büyükşehir belediye meclisinde geçtiğimiz ay Ak Parti grubunun salonu terketmesi Mansur Yavaş hanesine reyting olarak yazılırken  bu ayki toplantıda Mansur Yavaş kendi kalesine gol attı.

Mamak belediye başkanının Mamak’ta ana caddeleri Mamak belediyesi temizliyor büyükşehir belediyesi yok serzenişlerine  Yavaş’ın temizleme kardeşim , bundan sonra hiçbir ilçe belediyesi büyükşehire ait alanlara karışmasın, karışana suç duyurusunda bulunurum dava açarım bundan sonra ben ekibimi kurarım hepsini yaparım sözü de bu ay tepkiyle karşılandı.

Oysa Mansur Yavaş Mamak belediye başkanına yaptıklarınız için teşekkür ederiz. Bizim yapamadığımız yerde siz sizin yapamadığımız yerde  biz birlikte Ankara’lıya  hizmet edelim . Eksikliklerimiz ide hemen giderelim deseydi  kendi kalesine gol atmamış olurdu.

 Seçimler  yapılalı mart ayında 2 yıl olacak. Mansur Yavaş halen ekibimi kurarım ben yaparım diyorsa, demek ki bugüne kadar  daha ekibini kuramamış ki ondan yapamıyor.

 Buda ayrı bir gaf.

Büyükşehir’in kendine  ait hizmetlere şu ortamda yetişmesinin imkanı yok. Çubuk’un 84 mahallesi var. Geçtiğimiz yıl kar yağdığında yolları Çubuk belediyesi ile birlikte  açtılar. Yetişemedi büyükşehir.

Bu kış yine çok kar yağdığında yetişmesinin mümkünatı yok. Ne olacak  vatandaşın yolları açılmayacak mı?

Çubuk belediyesi açsa Yavaş mahkemeye mi verecek?

Mezarlıklar büyükşehir belediyesine ait. Bu yaz 84 mahalle ve merkezde bulunan mezarlıklardan kaç tanesinin temizliğini büyükşehir yaptı.  Bildiğim 4 veya 5 mezarlığın otunu biçti. Yine birçoğunu Çubuk belediyesi yaptı.

Mansur  Yavaş Çubuk belediyesini dava mı edecek?

Çubuk Asri mezarlığında  şu anda sular akmıyor, tuvaletlere girilmiyor, bakan eden yok. Mezarlıklar müdürlüğünü arıyorsun cevap 60 işçimiz var nasıl yapalım, yetişemiyoruz.

Ne olacak?

El cevap, mahalle halkı imece usulü ile yapsın .

Bir hemşire  Aşure istiyor, kazanla gidiyor. Tüm Türkiye’de algı, var ol padişahım çok yaşa.   Sosyal medyada algı süper, ama realde yok.

 Çubuk’ta kimsesi olmayan bir garip olmüş üzerinden üç gün geçmiş vatandaş büyükşehir  153’ü arıyor cevap bizim öyle bir hizmetimiz yok.

Çubuk belediyesi kendi imkanları ile  cenazeyi  kaldırıyor .  Ertesi gün millet ittifakının bir ilçe yöneticisi  mezarlıklar müdürlüğünü arıyor olayı aktarıyor telefona çıkan yetkili “başkanım bizim cenaze hizmetlerimiz  var biz yapardık diyor ancak, ben şu an toplantıya giriyorum sizi sonra arıyayım”  diyerek telefonu kapatıyor. Altı ay geçti hala arayacak.

Çünkü garibin ölüsünün reytingi yok.

Şimdi hem hizmetini vermeyeceksin, hem de yaparsanız  dava açarım diyeceksiniz.

Atatürk caddesi Büyükşehir belediyesine ait iki kamyon asfaltı gönderemiyor. Evlere şenlik fen işleri daire başkanı ne yazarsanız yazın hüsnü kuruntusuyla telefonu kapatıyor.

  Çubuk’ta ana caddelerin bir çoğu göle döndü .  Kar başladı  yollar her an kapanabilir.

Çubuk belediyesi sen sen ol sakın sana ait olmayan yolları açmaya kalkma

Dava açarlar hakkında.

Vatandaş mı ? Ne olursa olsun yetişebildiğimiz kadar yaparız , yetişemediğimizi de Mevla kayıra.

Atalarımız ne demiş.

“Büyük Lokma Ye,

Büyük konuşma.

Bu  ayki golde sana Mansur Yavaş...

 

 

 Refik Bayram yazdı...                                                                                                        

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 322  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Mansur yavaş kendi kalesine gol attı / 2021-01-13 12:33:53
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 2
Bugün toplam         : 440
Toplam ziyaretçi     : 6649024

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş