AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-02-28 15:35:40 Bu çukurları kim görecek ? 2021-02-26 11:21:39 Kaymakam keleş; hobi evlerinin bir türlü önüne geçemiyoruz 2021-02-23 14:29:52 350 kişiye iş imkanı sağlanacak 2021-02-23 14:08:14 Atık yağlarınızı toplayalım,temiz enerjiye dönüştürelim 2021-02-23 13:37:38 Tapu binası görücüye çıktı 2021-02-23 13:10:15 Şehit emre tunca ilkokulunun açılışı cumhurbaşkanı tarafından yapıldı 2021-02-18 13:41:07 İlhami alpaslan ankara il yönetimine girdi 2021-02-17 12:51:48 Ülkü ocaklarından sıcak çorba

Recep öz; başkanımızı zan altında bırakmaya çalışanları kınıyorum

MHP ÇUBUK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ
05 Ocak 2021 Salı 14:36:24

 RECEP ÖZ (MHP Çubuk Belediye Meclis Üyesi)

BAŞKANIMIZI ZAN ALTINDA BIRAKMAYA ÇALIŞANLARI KINIYORUM

 Çubuk Belediyesi yeni hizmet binasının tanıtım toplantısında konuşan MHP Belediye meclis ve MHP grup başkanı Recep Öz başkanımızı zan altında bırakmaya çalışanları kınıyorum dedi.

 Recep öz yaptığı konuşmada;


Sayın Başkanım kıymetli Meclis üyeleri,

Basınımızın güzide temsilcileri,

MHP adına söz almış bulunmaktayım. Bu vesile ile hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Sayın Başkan, değerli Meclis üyeleri,

Öncelikle yeni yılınızı kutluyor; yeni yılın şahsınıza, ilçemize Ankara’mıza ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini yüce Mevlamdan niyaz ediyorum.

2020 senesi ne yazık ki felaketler, salgınlar ve ölümler gibi acı hatıralarla geçti. Bilhassa Çin’de patlak veren ve akabinde dünyaya yayılan Kovid-19 salgını bütün insanlığın olduğu gibi bizlerin de hayatını tarumar etti. Küresel ve global bir dünyada yaşıyoruz. Seyahatler, etkileşim ve iletişim gibi evrensel kavramlar sebebiyle salgın hızla dünyaya yayılarak hayatlarımızı tümden değiştirdi.

İşte bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde hükümetimizin aldığı tedbirler ve tedbirleri en iyi şekilde uygulayan yerel yönetimler öne çıktı. 65 yaş üstü büyüklerimizin ihtiyaçlarının giderilmesinde, maske dağıtımında, temizlik ve dezenfekte işlemlerinin gerçekleştirilmesinde, vefa sosyal destek grupları ile ihtiyaç sahibi tüm yaş grubunun ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük bir özveri ile vazifelerini yerine getirdiler. Bu anlamda ilçemizin yerel yönetimler çalışmaları özellikle pandemi süresi boyunca ortaya koyulan performans ile büyük takdir topladı. Bu vesileyle Cumhur İttifakımızın belediye başkanı Sayın Baki Demirbaş başta olmak üzere, Meclis Üyelerimize, ilçemizde görevli polislerimize ve belediye personelimize şükranlarımı iletiyorum. Ve elbette virüsle mücadelede en ön safta büyük bir fedakarlıkla mücadele eden doktorlarımıza, sağlık personelimize kısacası bütün kahramanlarımıza teşekkür ediyorum.  Allah Covid den vefat edenle  rahmet hastalarımıza acil şifalar versin.

 

Sayın Başkanım, Değerli Meclis Üyeleri,

Bugün yeni hizmet binamızda ilk toplantımızı yapmak bizlere nasip oldu.  Eski hizmet binamızın inşaatı 1972-yılında merhum Rıfat Gedikoğlu tarafından başlatılmış, 78 yılında merhum Ali Yurt zamanında ise hizmete alınmıştır. Bu tarihi nitelikteki bina tam 42 yıldır, 14 belediye başkanlarımıza ve personelimize ev sahipliği yaptı.

Bugüne kadar kullanılan binamızı yapan başta iki belediye başkanımızı ve o süreç de emeği geçen büyüklerimizi hayatta olanları yad ediyor vefat edenleri  rahmet ve minnetle anıyorum.

 Sayın Başkanım, Değerli Meclis Üyeleri,

Çubuk, sürekli gelişen, büyüyen ve nüfusu artmakta olan bir ilçedir. Gelişmenin bu yönde olacağı aşikardır. Bu bağlamdan bakıldığında yaklaşık yarım asır evvel yapılmış bir bina, hem hizmet kapasitesi hem de fiziki yeterlilik noktasında güzide ilçemiz için planlanan hizmet sunumunu taşıyamamaktaydı. Zaman geçiyor, şartlar değişiyor. İhtiyaçlar çeşitleniyor. Böyle bir durumda vatandaşa hizmetin ilk noktası olan yerel yönetimlerin de hizmet sunum kapasitelerinin artırılması bir şart olarak karşımıza çıkıyor. Belediye binamızda işte tam bu sebeplerden dolayı yeniden, zamanın şartlarına cevap verebilecek nitelik ve nicelikle donatılmış olarak inşa edilmiştir.

Hizmet binamız geçtiğimiz dönem Tuncay Acehan zamanın da başlamış  olup  yeni dönem de  yaklaşık iki ay önce hizmet binamız faaliyete geçerek halkımızın hizmetine girmiştir. Yeni binamızda ilk toplantıyı yapmak da bizlere nasip olmuştur. Bu vesileyle Tuncay Bey’e ve emeği geçen bütün hemşerilerimize tebriklerimi iletiyor, halkımız adına teşekkür ediyorum.

  Sayın Başkan, Basınımızın Kıymetli Mensupları,

Birtakım sosyal mecralarda ve yerel basında Sayın Başkanın makam odasına dair ağır eleştiriler ortaya çıktı. Neymiş bu tenkitler? Makam odası çok büyükmüş, lüksmüş… Arkadaşlar; sene 2021 ve Çubuk’un nüfusu  artıyor .Çubuk’un artan nüfusu itibarını da kalitesini de refahını da yükseltiyor. Bu bakımdan Çubuk Belediye Başkanımızda bu bölgede artan bir itibarı var.

Bu itibar temsil etmeyi, ağırlamayı gerektirir ki halkımıza, ilçemize daha fazla hizmet edilebilsin. Bu bakımdan gelecek heyetlerin, yapılacak toplantıların kontrol edilmesi ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılması adına kullanılacak makam odası da haliyle böylesi bir alan sahip olmalıdır. Bunun arkasında bir art niyet arayıp Sayın Başkanımızı zan altında bırakmaya çalışanları kınıyorum. Bu safsatalar; ne belediye başkanımızın ne de bizim moralimizi bozamayacaktır. Bu yetkiyi size millet verdi Sayın Başkanım. O odada inşallah milletimize ve ilçemize güzel hizmetleri planlayacak ve yürüteceksiniz; helali hoş olsun!

Biz Sayın Başkanımızı 15 Temmuz’da meydanlarda darbelere karşı birlik olan, düşmana karşı sur olan bir inanç ve fikir birliğinin adımı olarak destekledik ve milletin oyuyla seçtirdik. Kendisinin 2 yıl bile olmadan ortaya koyduğu performans; partili partisiz herkesin şimdiden takdirini toplamıştır. Cumhur İttifakı olarak; ömrünü milletine adayan Sayın Cumhurbaşkanımız ve evladı olmak tan onur duyduğum Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu Türkiye aşkını ve Kızılelma ülküsünü bizlerde ilçemizde, gönlümüzde yaşatarak, cumhur ittifakına en güçlü şekilde sahip çıkacağız.

Bu belediye binası inşallah; yenilikçi, çevreci, sağlıklı, depreme dayanıklı ve son teknolojik imkanlara sahip yapısıyla; bugünden yarına, evlatlarımıza kalacak ve tarihi bir eser, kıymetli bir hizmet olarak yerel yönetimler çalışmalarında örnek bir şekilde anılacaktır. Sözlerimi tamamlarken; yeni binamızın hayırlara vesile olmasını diliyor; hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 304  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Recep öz; başkanımızı zan altında bırakmaya çalışanları kınıyorum / 2021-01-05 14:36:24
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 2
Bugün toplam         : 462
Toplam ziyaretçi     : 6649046

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş