AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2021-06-14 10:27:36 Büyükşehirden asfalt seferberliği 2021-06-14 09:44:12 Deva partisi ilçe başkanlığına hamdi ala atandı 2021-06-13 13:03:30 Abb neyi bekliyor? 2021-06-13 11:53:41 Yazır sanayi yollarının içler acısı durumu 2021-06-07 14:23:17 Refik bayram yazdı 2021-06-04 16:51:35 Serhat oğuz (kahramankazan belediye başkanı 2021-05-23 12:38:56 Chp önce çuvaldızı kendine batırmalı 2021-05-17 14:11:03 Keneye önlem alınmalı

Recep öz; birileri rant mı elde edecek?

MHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ
08 Mayıs 2015 Cuma 14:53:38

 


 

 MHP Çubuk Belediye Meclis üyesi Recep Öz Basın Açıklaması Yaptı.

Recep Öz :“Çubuk Belediyesi Mayıs ayı meclis gündemine alel acele başkanlık yazısı ile gelen sosyal tesis alanı olarak imarda görünen arsa için satın alma yetkisi istemesine şahit olduk.

Dün meclis de görüşülen sosyal tesisi alanı olan yere sosyal tesis haricinde tek çivi dahi çakılamaz bu nedenle ki bu arsa bu emsal ve bu vasıfla fiyatı çok düşüktür AKP ‘li mesai arkadaşlarımızın tek soru sormadan kabul oyu vererek bu arsanın satın alma kamulaştırma yetkisini belediye encümenine vermesine kocaman bir aferin .

Önceki ay başka bir vatandaşımızın normal vasıflı konut arsası olan zamanında yapılan hatalı imar ne deni ile bina sığmaması buna istinaden mahkeme kararı olmasına rağmen belediye meclisine gelen 275 metre arsanın takasına ret veren yönetim 4236 metre sosyal tesis alanı olan arsayı kamulaştırmak için heyecanlı bir şekilde kabul oy verdi.

Bu kamulaştırmadan birileri rant mı elde edecek ?

AKP li meclis üyesi arkadaşlarımızın neden sesi çıkmadı?

Bu konuda onların bildiği bizim bilmediğimiz ne var da kabul oyu verdiler?

İmar komisyon üyesi arkadaşlarımızdan hiçbiri neden söz alıp konuşmadı ?

Meclis toplantısında söylediklerimi buradan tekrar söylüyorum hali hazırda ilçemizde vatandaşlarımızın bu vasıfta olan yeşil alan, sosyal tesis alanı olarak yüzlerce arsa sahibi var bu arsayı kamulaştırarak birilerine rant sağlayan yönetim acaba diğer arsa sahiplerine aynı işlemi yapacak mı demiştim vatandaşların arsasını da kamulaştıracak mı çünkü yapılan bu işlem emsal teşkil edecek bu soruma başkan bey “evet diğer arsaları da kamulaştırabiliriz “dedi.

Buradan Çubuk kamuoyuna sesleniyorum arsalarında yeşil alan ve spor tesisi gözüken vatandaşlarımız belediyemize müracaat edebilir arsalarınız alınacaktır ,bu belediye başkanının  mecliste söylediği söz.Yine sorduğumuz bu arsanın rayiç değeri hangi usullere göre belirlenecek belirlendikten sonra belediye meclisine gelecek mi bizimde bundan haberimiz olacak mı diye sorduğumuz da soruya aldığımız cevap manidar geldi!

Aldığımız cevap hayır buranın rayiç değerini belediye encümeni ve komisyon belirleyecek dedi .

Peki bu komisyon hangi kriterlere göre fiyat belirleyecek sosyal tesisi alanının fiyatı olmaz.

Öğle ki bu arsanın yanındaki arsaların fiyatına göre mi emsal alınıp fiyat belirlenecek bunu sorduğumuz da fiyat belirleme yetkisini i encümene veriyoruz bunu oyluyoruz dedi.

Sayın başkan Çubuk Belediyesi sadece belediye başkanı ,belediye başkan yardımcıları ve belediye encümeninden ibaret değildir yapılan her işlemden belediye meclisinin haberdar olması gerekir.

Yoksa pis kokuların önünü alamazsınız.Belediyeden  Pis Kokular Geliyor.

Gerçi kendi grupunuza bilgi vermenize gerek yok onların dili bağlı elleri otomatik’e bağlanmış vaziyette .

Hiç kimse unutmasın ki Milliyetçi Hareket Partili meclis üyeleri olarak bu gibi konuların dün olduğu gibi bugünde takipçisi olacağız. Çubuk ilçesinde olan her şeyi kamu oyu ile paylaşacağız.” dedi

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 2481  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Recep öz; birileri rant mı elde edecek? / 2015-05-08 14:53:38
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Ekleyen albay reis
MECLİSİN İKİ YİĞİDİ RECEP ÖZ VE İHSAN MUTLU
ÇUBUK BELEDİYE MECLİSİNE ALEL ACELE Bİ KARARLA GETİRİLİP AYNI HIZLA ONAYDAN GEÇİRİLEREK BİRİLERİNE RANT EDİLMESİ İÇİN ALINACAK YEŞİL ALAN STATÜSÜNDEKİ YERİN ALIMINI DURDURARAK BU OLAYIN KAMUOYUNA DUYURULMASINI SAĞALADIKLARI İÇİN KENDİLERİYLE VE KENDİMLE BİR KEZ DAHA GURUR DUYDUM.YANLIŞIN YALANIN DOLANIN VE TALANIN KARŞISINDA DİMDİK EĞİLMEDEN BÜKÜLMEDEN DURAN BU RANTÇILARIN HESAPLARINI BOZAN İKİ YİĞİDİN KOSKOCA BİR MECLİSİ KARŞILARINA ALARAK VERDİKLERİ MÜCADELE İLE BİR KEZ DAHA TEBRİK EDİYORUM
09 Mayıs 2015 Cumartesi 00:39:34
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 2
Bugün toplam         : 609
Toplam ziyaretçi     : 6784350

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş